Google Pixel

Google nareszcie zaprezentowało swój nowy smartphone, czyli Pixel. Produkowany przez HTC, Pixel będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 5-cio calowy z wyświetlaczem o rozdzielczości 1080p i 5.5-cio calowy Quad HD w wersji XL. Pomimo, że telefony są produkowane przez HTC, to Google przypisuje sobie odpowiedzialność za design i wyraża to dobitnie poprzez promowanie ich hasłem: phone by Google. Oba smartphone’y napędzane są najnowszym chipem Snapdragon 821, który obsługuje najnowszą, specjalnie przygotowaną wersję Androida.
Telefony wykonane są z aluminium, a dodatkowo z tyłu w górnej części użyte jest hartowane szkło. Na szklanej powierzchni umieszczony został aparat, flasz oraz czytnik linii papilarnych. Pixel XL posiada baterię o pojemności 3.450mAh, natomiast jego mniejszy brat ma baterię o pojemności 2.770mAh. Oba telefony wyposażone są w ekran AMOLED, posiadają 4GB RAMu, port USB-C, Bluetooth 4.2, 3.5 wejście audio, a dostępne są w wersjach o pojemności 32GB i 128GB.
Jeśli chodzi o ceny to zaczynają się od $649 w przypadku 5-cio calowego modelu z 32GB dyskiem, i od wczoraj można składać zamówienia przedpremierowe. Telefony dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych: czarny, srebrny oraz ekskluzywny niebieski, który działa tylko w sieci Verizon w USA.